Samtec Inc. DW-50-13-L-D-730
Part No.:
DW-50-13-L-D-730
Shipping
DW-50-13-L-D-730 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height:
0.730" (18.542mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)