Samtec Inc. DW-50-13-F-Q-895
Part No.:
DW-50-13-F-Q-895
Shipping
DW-50-13-F-Q-895 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.895" (22.733mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)