Samtec Inc. DW-49-20-F-D-695
Part No.:
DW-49-20-F-D-695
Shipping
DW-49-20-F-D-695 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height:
0.695" (17.653mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)