Samtec Inc. DW-49-20-F-D-670
Part No.:
DW-49-20-F-D-670
Shipping
DW-49-20-F-D-670 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.670" (17.018mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)