Samtec Inc. DW-49-20-F-D-650
Part No.:
DW-49-20-F-D-650
Shipping
DW-49-20-F-D-650 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)