Samtec Inc. DW-49-19-T-Q-1082
Part No.:
DW-49-19-T-Q-1082
Shipping
DW-49-19-T-Q-1082 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height:
1.082" (27.483mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)