Samtec Inc. DW-49-19-F-D-830
Part No.:
DW-49-19-F-D-830
Shipping
DW-49-19-F-D-830 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height:
0.830" (21.082mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)