Samtec Inc. DW-49-11-L-D-610
Part No.:
DW-49-11-L-D-610
Shipping
DW-49-11-L-D-610 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.610" (15.494mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)