Samtec Inc. DW-49-11-L-D-485
Part No.:
DW-49-11-L-D-485
Shipping
DW-49-11-L-D-485 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.335" (8.509mm)
Length - Stack Height:
0.485" (12.319mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)