Samtec Inc. DW-49-10-L-D-530
Part No.:
DW-49-10-L-D-530
Shipping
DW-49-10-L-D-530 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.530" (13.462mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)