Samtec Inc. DW-49-10-F-Q-580
Part No.:
DW-49-10-F-Q-580
Shipping
DW-49-10-F-Q-580 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.580" (14.732mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)