Samtec Inc. DW-49-10-F-Q-495
Part No.:
DW-49-10-F-Q-495
Shipping
DW-49-10-F-Q-495 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.495" (12.573mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)