Samtec Inc. DW-49-09-F-Q-425
Part No.:
DW-49-09-F-Q-425
Shipping
DW-49-09-F-Q-425 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)