Samtec Inc. DW-49-09-F-Q-385
Part No.:
DW-49-09-F-Q-385
Shipping
DW-49-09-F-Q-385 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.385" (9.779mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)