Samtec Inc. DW-48-20-F-D-330
Part No.:
DW-48-20-F-D-330
Shipping
DW-48-20-F-D-330 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.690" (17.526mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)