Samtec Inc. DW-48-12-L-D-565
Part No.:
DW-48-12-L-D-565
Shipping
DW-48-12-L-D-565 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height:
0.565" (14.351mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)