Samtec Inc. DW-48-11-L-D-580
Part No.:
DW-48-11-L-D-580
Shipping
DW-48-11-L-D-580 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.580" (14.732mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)