Samtec Inc. DW-48-11-L-D-535
Part No.:
DW-48-11-L-D-535
Shipping
DW-48-11-L-D-535 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:
0.535" (13.589mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)