Samtec Inc. DW-48-11-L-D-475
Part No.:
DW-48-11-L-D-475
Shipping
DW-48-11-L-D-475 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:
0.475" (12.065mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)