Samtec Inc. DW-48-11-L-D-410
Part No.:
DW-48-11-L-D-410
Shipping
DW-48-11-L-D-410 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)