Samtec Inc. DW-48-10-L-D-550
Part No.:
DW-48-10-L-D-550
Shipping
DW-48-10-L-D-550 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.550" (13.970mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)