Samtec Inc. DW-48-10-L-D-435
Part No.:
DW-48-10-L-D-435
Shipping
DW-48-10-L-D-435 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:
0.435" (11.049mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)