Samtec Inc. DW-48-10-L-D-430
Part No.:
DW-48-10-L-D-430
Shipping
DW-48-10-L-D-430 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)