Samtec Inc. DW-48-10-L-D-390
Part No.:
DW-48-10-L-D-390
Shipping
DW-48-10-L-D-390 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.906mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)