Samtec Inc. DW-48-10-L-D-345
Part No.:
DW-48-10-L-D-345
Shipping
DW-48-10-L-D-345 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.345" (8.763mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)