Samtec Inc. DW-48-10-L-D-340
Part No.:
DW-48-10-L-D-340
Shipping
DW-48-10-L-D-340 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)