Samtec Inc. DW-48-10-L-D-310
Part No.:
DW-48-10-L-D-310
Shipping
DW-48-10-L-D-310 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)