Samtec Inc. DW-48-10-F-T-480
Part No.:
DW-48-10-F-T-480
Shipping
DW-48-10-F-T-480 Information
Number of Positions:
144
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)