Samtec Inc. DW-48-08-G-D-330
Part No.:
DW-48-08-G-D-330
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-48-08-G-D-330 Information
Number of Positions:
96
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)