Samtec Inc. DW-47-20-L-D-665
Part No.:
DW-47-20-L-D-665
Shipping
DW-47-20-L-D-665 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)