Samtec Inc. DW-47-14-L-D-990
Part No.:
DW-47-14-L-D-990
Shipping
DW-47-14-L-D-990 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.990" (25.146mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)