Samtec Inc. DW-47-14-L-D-965
Part No.:
DW-47-14-L-D-965
Shipping
DW-47-14-L-D-965 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height:
0.965" (24.511mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)