Samtec Inc. DW-47-14-L-D-960
Part No.:
DW-47-14-L-D-960
Shipping
DW-47-14-L-D-960 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.960" (24.384mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)