Samtec Inc. DW-47-14-L-D-945
Part No.:
DW-47-14-L-D-945
Shipping
DW-47-14-L-D-945 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.945" (24.003mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)