Samtec Inc. DW-47-14-L-D-1025
Part No.:
DW-47-14-L-D-1025
Shipping
DW-47-14-L-D-1025 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
1.025" (26.035mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)