Samtec Inc. DW-47-14-L-D-1020
Part No.:
DW-47-14-L-D-1020
Shipping
DW-47-14-L-D-1020 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
1.020" (25.908mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)