Samtec Inc. DW-47-13-F-D-805
Part No.:
DW-47-13-F-D-805
Shipping
DW-47-13-F-D-805 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
0.805" (20.447mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)