Samtec Inc. DW-47-11-L-D-525
Part No.:
DW-47-11-L-D-525
Shipping
DW-47-11-L-D-525 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.525" (13.335mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)