Samtec Inc. DW-47-11-F-Q-635
Part No.:
DW-47-11-F-Q-635
Shipping
DW-47-11-F-Q-635 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.635" (16.129mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)