Samtec Inc. DW-47-10-L-D-365
Part No.:
DW-47-10-L-D-365
Shipping
DW-47-10-L-D-365 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height:
0.365" (9.271mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)