Samtec Inc. DW-47-10-F-Q-600
Part No.:
DW-47-10-F-Q-600
Shipping
DW-47-10-F-Q-600 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)