Samtec Inc. DW-47-10-F-Q-505
Part No.:
DW-47-10-F-Q-505
Shipping
DW-47-10-F-Q-505 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.505" (12.827mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)