Samtec Inc. DW-47-10-F-Q-490
Part No.:
DW-47-10-F-Q-490
Shipping
DW-47-10-F-Q-490 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.490" (12.446mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)