Samtec Inc. DW-46-20-L-D-730
Part No.:
DW-46-20-L-D-730
Shipping
DW-46-20-L-D-730 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.730" (18.542mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)