Samtec Inc. DW-46-20-L-D-685
Part No.:
DW-46-20-L-D-685
Shipping
DW-46-20-L-D-685 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.335" (8.509mm)
Length - Stack Height:
0.685" (17.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)