Samtec Inc. DW-46-20-L-D-635
Part No.:
DW-46-20-L-D-635
Shipping
DW-46-20-L-D-635 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.635" (16.129mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)