Samtec Inc. DW-46-13-F-D-740
Part No.:
DW-46-13-F-D-740
Shipping
DW-46-13-F-D-740 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.740" (18.796mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)