Samtec Inc. DW-46-13-F-D-720
Part No.:
DW-46-13-F-D-720
Shipping
DW-46-13-F-D-720 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.720" (18.288mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)