Samtec Inc. DW-46-12-L-D-760
Part No.:
DW-46-12-L-D-760
Shipping
DW-46-12-L-D-760 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.760" (19.304mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)