Samtec Inc. DW-46-11-F-Q-660
Part No.:
DW-46-11-F-Q-660
Shipping
DW-46-11-F-Q-660 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)